Zrealizujemy pranie wykładzin w budynkach biurowych

Specjalistyczne pranie wykładzin w budynkach biurowych to usługa zdobywająca coraz szersze grono zwolenników. Tkaniny bardzo często znajdują się w naszych domach oraz biurach. Pełnią one funkcje dekoracyjne, ale również stanowią bardzo funkcjonalny element wystroju. Miękki oraz przyjemny w dotyku materiał tworzy w pomieszczeniu przyjemną, oraz ciepłą atmosferę.

Jeżeli chcemy zachować nasze tkaniny w jak najlepszym stanie przez długi czas, konieczne jest regularne oraz właściwe pielęgnowanie wykładziny. Osoby, które decydują się na samodzielne pranie wykładzin, muszą liczyć się z tym, że czynność ta pochłania bardzo dużo czasu oraz energii. Możesz jednak oszczędzić czas oraz energię dzięki skorzystaniu z pomocy specjalistycznej firmy oferującej czyszczenie wykładzin z dojazdem do Twojego domu lub biura.

Nowoczesne pranie wykładzin w budynkach biurowych

Domowe metody prania bardzo często nie pozwalają na usunięcie wszystkich przebarwień, które pojawiają się na materiale. Co więcej, ręczne szorowanie nie zawsze umożliwia dotarcie do głębokich warstw tkaniny. Szczególnie w przypadku tkanin o długich włóknach istnieje duże ryzyko, że w głębi materiału znajduje się ubita warstwa zanieczyszczeń, która jest bardzo trudna do usunięcia w tradycyjny sposób.

Jest to bardzo problematyczne, ponieważ właśnie w takich miejscach mnożą się drobnoustroje. Wszelkiego rodzaju bakterie, roztocza i alergeny znajdują się tuż pod naszymi stopami. Szczególnie rodzice, których dzieci regularnie spędzają czas na miękkich wykładzinach, muszą zdawać sobie z tego sprawę. W takiej sytuacji czystość materiału jest również powiązana ze zdrowiem oraz ogólnym samopoczuciem dziecka.

Jak więc dotrzeć do głębokich warstw tkaniny, aby zapewnić domownikom oraz pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki do pracy i odpoczynku? Najlepszym sposobem na usunięcie drobnoustrojów z wykładziny dywanowej jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje pranie wykładzin w budynkach biurowych metodą ekstrakcyjną.

Jak wygląda pranie wykładzin metodą ekstrakcyjną?

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany co do skuteczności czyszczenia wykładzin, przyjrzyjmy się dokładnie procesowi prania metodą ekstrakcyjną. W ten sposób lepiej zapoznasz się z technikami oraz środkami, które są wykorzystywane przez profesjonalistów. Proces czyszczenia dzielimy na kilka etapów:

Etap 1: Przygotowanie powierzchni oraz rozpoznanie. Specjalnie wyszkolony pracownik, który ma szeroką wiedzę z zakresu chemii oraz materiałów, rozpoznaje rodzaj tkaniny. Na tej podstawie wybiera on odpowiednią metodę prania oraz właściwy preparat.

Etap 2: Odkurzanie. W celu pozbycia się wszystkich suchych zabrudzeń profesjonalista dokładnie odkurza całą powierzchnię wykładziny. Pozbycie się piasku, okruchów oraz włosów jest bardzo istotne. Szorowanie tkaniny, w której znajdowałyby się zanieczyszczenia o ostrych krawędziach, mogłoby skutkować przetarciem materiału.

Etap 3: Rozprowadzanie preparatów chemicznych. Wcześniej wybrane detergenty zostają równomiernie rozprowadzone po całej powierzchni tkaniny. Jeżeli na powierzchni wykładziny znajdują się jakieś przebarwienia, wykorzystuje się odpowiednie odplamiacze, aby usunąć uporczywe plamy.

Etap 4: Pranie przy użyciu szorowarek. Fachowa firma sprzątająca ma dostęp do nowoczesnych urządzeń piorących. Przy ich pomocy z łatwością docierają do głębokich warstw tkaniny. Usuwają wcześniej rozpuszczony brud.

Etap 5: Odsysanie wilgoci oraz pozostałych zanieczyszczeń. Ostatni etap prania wykładzin polega na odessaniu pozostałych zanieczyszczeń, mydlin oraz wilgoci. Dzięki temu czas schnięcia tkaniny zostaje znacznie skrócony.

Dla domu i dla biura

Wykładziny dywanowe zazwyczaj znajdują się w naszych salonach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Są to pokoje, w których spędzamy bardzo dużą część naszego dnia. To tam zazwyczaj odpoczywamy po ciężkim dniu, przyjmujemy gości oraz spędzamy wspólny czas z rodziną. Bardzo istotne jest, aby każda chwila spędzona w takim pomieszczeniu była dla nas czystą przyjemnością.

Jeżeli zaniedbamy pielęgnację wykładzin, możemy borykać się z licznymi problemami. Przede wszystkim zaniedbane tkaniny tracą swoje walory estetyczne, kolory blakną, a cały materiał przestaje wzbudzać zachwyt gości. W wyniku gromadzącego się, w głębokich warstwach brudu, wykładzina może zacząć nieprzyjemnie pachnieć.

Drażniący aromat, może stanowić również bardzo duży problem w przypadku powierzchni biurowych. Ten problem będzie szczególnie dotkliwy dla pracowników oraz klientów. Każda osoba, która poczuje zapach brudnej tkaniny, będzie z tego powodu bardzo niezadowolona. Warto zadbać o to, aby biuro było naszą wizytówką i regularnie zamawiać pranie kanapy lub czyszczenie wykładzin.

Jak zamówić pranie wykładzin w budynkach biurowych?

Zamówienie usługi jest bardzo proste, wystarczy, że podasz interesujący Cię termin oraz ustalisz dzień, w którym cały proces ma zostać zrealizowany. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz, aby wszystkie Twoje biura znajdujące się w budynku, zostały wyczyszczone jednego dnia, firma oddeleguje do tego zadania kilku wyszkolonych pracowników. Pomoże to skrócić czas realizacji całej usługi. Elastyczność jest jedną z najważniejszych cech współczesnego biznesu. Z tego powodu pranie możesz zrealizować w okresie, gdy biura są zamknięte. Pozwoli Ci to zaskoczyć klientów czystą wykładziną bez konieczności zamykania biur.

Ile schnie wykładzina po praniu metodą ekstrakcyjną?

Czas schnięcia uzależniony jest od wielu czynników. Kluczowe znaczenie odgrywa tu rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest wykładzina dywanowa. Również pora roku i temperatura panująca w pomieszczeniu ma duże znaczenie. Czas schnięcia dzięki odsysaniu wilgoci wynosi jedynie około 8 godzin. Jeżeli chcesz maksymalnie skrócić czas schnięcia, wykonaj pranie w okresie letnim.

Jak często zamawiać czyszczenie wykładzin?

Czyszczenie wykładzin należy przeprowadzać minimum 1 raz do roku. Jeżeli jesteś alergikiem lub masz zwierzęta domowe, możesz zwiększyć częstotliwość i przeprowadzić pranie dwa razy w ciągu roku.

Ile kosztuje usługa?

Cena usługi zależna jest od wielkości wykładziny. Im większa tkanina, tym niższy koszt jej prania. Ceny zaczynają się już od 6 zł za metr kwadratowy. W przypadku małych powierzchni cena wynosi około 10 zł za metr kwadratowy.

Możesz również polubić…