Ekstrakcyjne czyszczenie kanap i narożników

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej przeprowadzane jest przez przeszkolonych pracowników. Możesz skorzystać z usług firmy dysponującej 10-letnim doświadczeniem na rynku.

Pielęgnacja obicia tapicerowanego jest trudna oraz czasochłonna, ale jednocześnie bardzo istotna, jeżeli zależy nam na utrzymaniu czystości naszych mebli. Możemy wybierać spośród wielu ogólnodostępnych metod pielęgnacji. Czyszczenie tapicerki realizowane przez wykwalifikowane firmy to prawdopodobnie najskuteczniejsza z możliwych opcji.

Usługa specjalistycznego czyszczenia mebli wypoczynkowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Klienci doceniają dopasowanie usługi do ich potrzeb. Jeżeli jesteś ciekaw, jak wygląda pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną, zapraszam do dalszej części artykułu, w której dokładnie prześledzimy cały proces.

Najpierw jednak prześledźmy jakie korzyści wynikają ze specjalistycznego prania. Czyszczenie kanap i narożników zapewnia dobrą higienę wnętrza, poprawia nasze samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Czysta i pachnąca tapicerka meblowa pomaga zbudować ciepłą oraz przytulną atmosferę w pomieszczeniu.

Pranie kanap metodą ekstrakcyjną

Warto zapoznać się z przebiegiem całego procesu, aby lepiej zrozumieć, z czego wynika jego wysoka skuteczność. Ekstrakcyjne czyszczenie kanap to szybki oraz wygodny proces, który umożliwia uzyskanie spektakularnych rezultatów. Cały proces składa się z pięciu najważniejszych etapów, oto one:

  • Przygotowanie – tapicerka meblowa jest dokładnie analizowana przez wyspecjalizowanego pracownika pod kątem materiału oraz zabrudzeń. Znając dokładnie tkaninę, z której tapicerka została wykonana, specjalista jest w stanie dobrać odpowiednie detergenty. Podczas tej fazy przygotowywana jest również powierzchnia. Fachowiec zabezpiecza wyposażenie domu przed uszkodzeniem.
  • Odkurzanie – pranie poprzedzone jest dokładnym odkurzaniem całej tapicerki. Specjalista przy pomocy nowoczesnych odkurzaczy z łatwością eliminuje zabrudzenia stałe. Wszelkiego rodzaju okruchy, sierść czy włosy zostają wyciągnięte spomiędzy włókien tkaniny.
  • Usuwanie plam – na niektórych tapicerkach mogą pojawiać się uporczywe plamy, które ciężko jest samodzielnie usunąć. Dobrze przeszkolony pracownik będzie wiedział, jaki odplamiacz ma największe szanse na usunięcie przebarwienia. Odplamiacze stosuje się wyłącznie punktowo, jest to skuteczny sposób usuwania uporczywych plam.
  • Pranie tapicerki – tapicerka zostaje równomierni nasączona środkiem piorącym, który wnika głęboko w strukturę materiału. Jego zadaniem jest rozpuszczenie zalegających tam zanieczyszczeń, co umożliwi usunięcie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Fachowiec szoruje całą powierzchnię, aby wspomóc działanie preparatu.
  • Odsysanie – rozpuszczony brud oraz wilgoć zostają zassane przy pomocy ekstraktora ciśnieniowego. Proces ten jest kluczowy, ponieważ podczas niego usuwa się zanieczyszczenia. Dodatkowo odsysanie wilgoci znacznie przyspiesza proces schnięcia tapicerki. Meble po czyszczeniu są wyłącznie lekko wilgotne.

Czas, który potrzebny jest do całkowitego wyschnięcia materiału, wynosi kilka godzin. Oczywiście różni się on w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu. Po całkowitym wyschnięciu możesz się cieszyć czystymi oraz pachnącymi meblami.

Czy systematyczne czyszczeni narożników jest istotne?

Tapicerki meblowe, które nie są poddawane odpowiedniej pielęgnacji, wykazują znacznie większe skłonności do utraty koloru. Proces ten wynika z działania promieniowania UV, jednak nowoczesne detergenty potrafią znacznie go spowolnić. Blaknięcie oraz płowienie sprawia, że Twoje meble wypoczynkowe mogą stracić swoje walory estetyczne.

W większości przypadków nasze kanapy oraz narożniki są bardzo intensywnie użytkowane. Prowadzi to do licznych plam oraz zabrudzeń. Jeżeli nie uda się usunąć ich od razu, to wchłaniają się w głębokie warstwy materiału. W konsekwencji późniejsze wybawienie takich plam jest znacznie trudniejsze.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto, jest regularnie prać tapicerki, jest możliwość pozbycia się drobnoustrojów. Nasze meble mogą stać się siedliskiem dla roztoczy oraz innych drobnoustrojów. Może to mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Regularne profesjonalne pranie tapicerki może nas uchronić przed niewidzialnymi oprawcami.

Czyszczenie kanap i narożników przedłuża ich żywotność

Podczas zakupu mebli tapicerowanych mamy nadzieję, że będą one zawsze prezentowały się tak, jak w chwili zakupu. Niestety, każdy materiał, nawet ten najtrwalszy narażony jest na proces eksploatacji. W wyniku tego zaczyna on blaknąć oraz płowieć. Nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać procesu wywołanego przez promieniowanie UV. Możemy go jednak spowolnić.

Jeżeli zadbasz o to, aby Twoje meble tapicerowane były odpowiednio pielęgnowane, możesz cieszyć się nimi przez bardzo długi czas. Specjalistyczne pranie kanap i tapicerki pozwala Ci skorzystać z najnowocześniejszych preparatów chroniących Twoje meble. Nowoczesne detergenty pozwalają wyeliminować najbardziej uporczywe zabrudzenia, ale jednocześnie chronią one meble przed działaniem promieniowania UV.

Wystarczy, że zamówisz profesjonalne czyszczenie narożników i innych mebli tapicerowanych raz do roku, a już znacznie poprawisz ich wygląd. Twoje meble mogą być szczególnie eksploatowana, w takim wypadku możesz zwiększyć częstotliwość prania do dwóch razów w ciągu roku.

Ile kosztuje dojazd pod wskazany adres?

Specjalista zjawi się w Twoim domu lub biurze całkowicie za darmo. Nie ponosisz żadnych ukrytych kosztów. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie wymusza na Tobie inwestowania w drogi i problematyczny przewóz mebli wielkogabarytowych.

W jakich godzinach można zamówić realizację usługi?

Czas realizacji zlecenia jest bardzo elastyczny. Oferujemy możliwość dopasowania godziny usługi do Twoich potrzeb. Podczas umawiania wizyty ustal dogodną dla siebie datę oraz godzinę.

Jaka jest cena za pranie tapicerki kanapy, narożnika lub fotela?

– fotel pełny 50 zł
– kanapa lub sofa 120 zł
– narożnik standardowy 150 zł

 

Możesz również polubić…