Domek na drzewie z płyty osb

Wiele dzieci marzy o domku na drzewie, który stanie się ich prawdziwym małym królestwem. Współcześnie na rynku możemy znaleźć wiele materiałów konstrukcyjnych oraz budowlanych, z których z powodzeniem stworzymy przestronny i przede wszystkim bezpieczny domek na drzewie dla naszych maluchów. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na solidność materiału oraz jego żywotność. Tu poza klasycznym litym drewnem i deskami, świetnie sprawdzą się wysokiej jakości płyty OSB, które odpowiednio wcześniej zabezpieczymy.

W przypadku domku na drzewie warto postawić na płyty OSB o numeracji 3 i 4, czyli te o najlepszych parametrach technicznych. Będą one również najbardziej odporne na warunki atmosferyczne oraz wilgoć, z którą będą stykać się każdego dnia. Aby zwiększyć wytrzymałość płyt OSB powinniśmy je odpowiednio zaimpregnować i pomalować preparatami, których celem jest ochrona oraz zwiększenie wytrzymałości drewna i materiałów drewnopochodnych. Takie zabiegi docenią nawet najbardziej wymagające dzieci.

Jak zbudować domek na drzewie?

Przede wszystkim powinniśmy wybrać zdrowe i mocne drzewo. To pozwoli nam na zwiększenie bezpieczeństwa naszych dzieci, w trakcie ich codziennych i intensywnych zabaw na domku na drzewie. Budując domek na drzewie pamiętajmy również o tym, żeby rośliny w trakcie prac nie uszkodzić. Ma ona nam służyć jako wsparcie, a nie coś, co będziemy zdewastowali. Domek powinien być oparty nie tylko na konarze drzewa, ale również słupach i wspornikach, dzięki czemu zadbamy o jego stabilizację i solidność. Po wyborze drzewa i wstępnych zabiegach przygotowawczych, możemy zacząć prace główne.

Płyta OSB to materiał bardzo wdzięczny konstrukcyjnie. To materiał drewnopochodny, który powstaje z wiórów sosnowych, które są połączone różnym rodzajem żywicy, co dodatkowo zwiększa jego wytrzymałość oraz elastyczność. Ewentualne ubytki w płytach możemy wypełniać masą szpachlową do drewna, dzięki czemu przygotujemy z płyt płaskie powierzchnie, które idealnie sprawdzą się w przypadku kreacji zabawek lub domku na drzewie dla dzieci. Zawsze pod uwagę bierzmy przede wszystkim bezpieczeństwo naszych maluchów.

Możesz również polubić…